Podstawowe materiały biurowe do rozpoczęcia działalności: Najlepszy przewodnik dla nowych właścicieli firm

image

Założenie biura jest trudnym procesem, który wymaga wiele myślenia. Prawdopodobnie będzie on przytłaczający, stresujący, a czasem nawet wyczerpujący. W większości przypadków pomyślny wynik sprawia, że wszystkie te stresy są tego warte - ale na początku są pewne fundamentalne rzeczy, których potrzebujesz, aby rozpocząć swoje nowe przedsięwzięcie.

Oto Twój kompletny przewodnik po niezbędnych akcesoriach biurowych.

Papier

Po pierwsze, choć wiele osób ma aspiracje do posiadania elektronicznego, w pełni ekologicznego biura, faktem jest, że technologia nie do końca zaspokaja wszystkie nasze potrzeby (jeszcze). Są przypadki, w których nie można pobić papierowej kopii na kartce papieru. Magazynowanie na papierze do drukarki A4 jest kluczowe dla każdego udanego biura. Poza tym, prawdopodobnie powinieneś pomyśleć o karteczkach samoprzylepnych lub prawnych dla swoich pracowników. Notatki samoprzylepne, pamiętniki i kalendarze również świetnie nadają się do organizacji w biurze.

Materiały piśmienne na biurko

Nie możesz mieć papieru bez długopisu. Prawdopodobnie będziesz potrzebował całą gamę długopisów, ołówków, zakreślaczy, kolorowych długopisów, markerów, znaczków i tuszu. Posiadanie ich pokryje wszystkie twoje podstawy, jeśli chodzi o pisanie podstawowych rzeczy.

Aby pomóc swoim pracownikom w wypełnianiu ich obowiązków służbowych, możesz rozważyć włączenie do nich niektórych podstawowych artykułów piśmienniczych:

 • zszywacz
 • długopisów
 • dziurkacz
 • pojemniki na długopisy

Magazyn biurowy

Prowadzenie źle zorganizowanej działalności gospodarczej i biura może mieć negatywny wpływ na pracowników i ich wydajność. Dysponując przejrzystymi systemami organizacyjnymi i odpowiednim sprzętem, możesz ograniczyć lub zapobiec wszelkim zakłóceniom lub negatywnym zjawiskom w Twojej firmie.

Magazyn biurowy to między innymi:

 • Segregatory 
 • Szafy na akta
 • Szafy zamykane
 • Regały
 • Szafy półkowe
 • Skrzynki magazynowe

Maszyny biurowe

Posiadanie odpowiedniej elektryki biurowej jest niezbędne w XXI wieku. Posiadanie niewłaściwego sprzętu może cofnąć Cię w czasie i ochronić przed Twoim potencjałem. Podstawowy sprzęt w środowisku biurowym powinien obejmować komputery i system sieci komputerowej, drukarkę i kserokopiarkę oraz telefon.

Bez tych podstawowych maszyn Twoja firma miałaby problemy z komunikowaniem się z klientami, a pracownicy mogliby zostać pozbawieni możliwości wykonywania swojej pracy w najlepszy możliwy sposób. W zależności od potrzeb biznesowych Twojej firmy, możesz potrzebować dodatkowych urządzeń elektrycznych w standardzie, np:

 • Maszyny faksowe
 • Niszczarki
 • Projektory
 • Monitory

Biuro Wygody

Aby stworzyć produktywne i pozytywne środowisko pracy, pracownicy powinni czuć się komfortowo podczas pracy. Zmniejszy to również ryzyko urazów spowodowanych powtarzającym się naprężeniem lub innych dolegliwości.

Inwestowanie w dobre, wysokiej jakości krzesła biurowe może zmniejszyć ryzyko urazów lub nadwyrężenia związanego z pracą w biurze. Udowodniono, że ergonomiczne krzesła pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała oraz zmniejszają ból szyi i pleców. Kupując wysokiej jakości krzesła dla swoich pracowników, możesz mieć pewność, że będą one trwały dłużej, zmniejszając koszty w przyszłości. Inne sposoby zmniejszenia ryzyka urazów i nadwyrężeń mogą obejmować inwestowanie w podnóżki, podpórki pod nadgarstki i podstawki pod laptopy.

Temperatura w biurze może mieć również wpływ na sposób, w jaki pracują Twoi pracownicy, dlatego korzystne może być umieszczenie na liście zakupów nagrzewnic lub klimatyzatorów. Latem, kiedy ciepło w biurze staje się nieco nadmiarowe, wentylatory biurkowe mogą pomóc w cyrkulacji powietrza i utrzymać pracowników w chłodzie. Temperatura ma bezpośredni wpływ na zdrowie Twoich pracowników. Zbyt wysoka temperatura w biurach może powodować stres związany z upałem, podczas gdy osoby pracujące w niskich lub nieregularnych temperaturach są bardziej narażone na choroby.

Istnieją również pewne podstawy, które mogą zmienić Twoją przestrzeń biurową w sukces. Umożliwienie pracownikom wypicia gorących napojów i dostępu do sprzętu kuchennego pozwoli im poczuć się cenionymi, a także pozwoli skupić się na pracy. Podstawowe wyposażenie może obejmować:

 • czajnik
 • kawa i herbata
 • ręczniki
 • kuchenka mikrofalowa
 • płyn do mycia naczyń
 • papier toaletowy

Wszystkie powyższe pozycje można zaklasyfikować jako niezbędne elementy biurowe, które są niezbędne do tego, aby rozpoczęcie działalności było udane. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, będziesz miał nie tylko szczęśliwą siłę roboczą, ale także taką, która będzie miała większe szanse na osiągnięcie maksymalnego potencjału.

Niezależnie od tego, czy zakładasz nową firmę, czy przenosisz się do zupełnie nowego biura, pamiętaj o tej liście kontrolnej, aby mieć pewność, że Twoje środowisko pracy jest odpowiednie do celu i ukierunkowane na sukces.