Powinieneś wpuszczać psy do biura? Za i przeciw

image

Statystyki dotyczące psów w biurze, zmniejszające stres i zwiększające wydajność pracy, były udostępniane za pośrednictwem wszystkich głównych serwisów informacyjnych... ale czy to tylko kolejna moda? Czy powinieneś pozwolić swoim pracownikom przyprowadzać psy do biura, czy po prostu skończysz z większym rachunkiem za sprzątanie i przeżuwanymi drutami? Dzisiaj będziemy badać plusy i minusy wdrożenia w Twoim miejscu pracy polityki przyjaznej dla zwierząt, która pomoże Ci podjąć decyzję. 

Pozytywnie: Zmniejsza stres Jedną z największych zalet wpuszczania psów do gabinetu jest fakt, że badania wykazały, iż zmniejszają one stres. Najczęściej cytowanym badaniem jest Virginia Commonwealth University 2012, które wykazało, że pracownicy, którzy przyprowadzali swoje psy do pracy, doświadczali niższego poziomu stresu w ciągu dnia pracy, zgłaszali wyższy poziom zadowolenia z pracy i mieli bardziej pozytywne postrzeganie swojego pracodawcy. Osiągnięto to poprzez testowanie śliny uczestników badania przez cały dzień w celu monitorowania poziomu kortyzolu. (Kortyzol jest hormonem mierzącym poziom stresu.) Na początku dnia wszyscy pracownicy mieli podobny poziom stresu - ale w miarę upływu dnia ujawniły się różnice w poziomie stresu. Z grupy pracowników, którzy przyprowadzali swoje psy do pracy, poziom stresu był najniższy. Najbardziej zestresowani byli właściciele psów, którzy zostawiali swoje zwierzęta w domu. 

Negatywne: Niektórzy ludzie mają alergie na psy Jednakże, będzie jedna grupa, dla której obecność psów wyraźnie zwiększy ich poziom stresu: ludzie, którzy są uczuleni na psy. Jeśli masz alergię na psy, nie będziesz chciał być otoczony przez większość dnia. Częstymi efektami ubocznymi alergii na zwierzęta domowe są: Kichanie Cieknący lub duszny nos Ból twarzy (od zatoru nosowego) Kaszel, ucisk w klatce piersiowej, duszność i sapanie Wody, czerwone lub swędzące oczy Wysypka lub pokrzywka na skórze. Można sobie wyobrazić, że pracownik mający z nimi do czynienia w pracy jest prawdopodobnie niezadowolony - i znacznie mniej wydajny. 

Pozytywnie: Zwiększa produktywność Mówi się, że podczas gdy alergia na psy może hamować produktywność, posiadanie psów w biurze jest generalnie uważane za zwiększenie produktywności. W tym samym badaniu przeprowadzonym przez Virginia Commonwealth University, które wykazało zmniejszenie poziomu stresu, stwierdzono również, że obecność psów zwiększa produktywność. "Prawie połowa osób, które przywiozły swoje psy, odnotowała zwiększoną produktywność, podczas gdy pozostali nie odnotowali żadnej znaczącej różnicy w ich codziennej wydajności pracy. Większość (80%) osób, które nie przywiozły ze sobą psów, nie odnotowała spadku wydajności w biurze, a 25% stwierdziło, że psy miały pozytywny wpływ na wydajność".

Negatywne: Niektórzy ludzie po prostu nie lubią zwierząt Chociaż nie każdy może być uczulony na psy, wielu ludzi może po prostu ich nie lubić - lub co gorsza, bać się ich. Dla tych pracowników przyjście do miejsca pracy pełnego zwierząt może nie być korzystne. W rzeczywistości może to doprowadzić do tego, że będą się czuli niedoceniani przez firmę i nieszczęśliwi w pracy. Ledwie recepta na wydajność. 

Pozytywnie: Może zwiększyć współpracę i budować relacje Psy mogą być trochę jak dzieci - kiedy ludzie je widzą, zatrzymują się i robią zamieszanie. W sytuacji biurowej jest to świetny sposób na poznanie ludzi i przełamanie lodów. Zachęca to pracowników do interakcji i budowania relacji między sobą. Budowanie przyjaźni z ludźmi w pracy jest tak naprawdę dużym czynnikiem wpływającym na zadowolenie z pracy. Posiadanie przyjaznego i dobrze skomunikowanego miejsca pracy rozwija lepszą kulturę firmy i sprawia, że Twoje biuro staje się lepszym miejscem do pracy. Jednak na dodatek współpraca jest również miejscem, w którym dzieje się najwięcej innowacji - dlatego coraz częstsza współpraca w Twoim biurze może oznaczać rozkwit Twojej firmy. 

Negatywne: Rozpraszające posiadanie psa może jednak przynieść trochę za dużo radości w biurze. Twoi pracownicy spędzający znaczną ilość czasu nad psem mogą skończyć jako strata czasu. 

Pozytywnie: Dobre dla twoich zwierząt, bo nie są pozostawione same sobie Ta korzyść z psów w biurze nie musi oznaczać korzyści dla firmy. Z punktu widzenia pracownika, posiadanie psów w biurze oznacza, że zwierzęta domowe nie są zostawiane w domu same w ciągu dnia. Zwłaszcza psy są bardzo czułymi zwierzętami, które często nie lubią przebywać z dala od swoich właścicieli. Pracując, właściciele zazwyczaj muszą wybierać pomiędzy martwieniem się, wpadaniem w ciągu dnia a płaceniem za drogie usługi siedzące dla psów. Umożliwienie psom przebywania w biurach sprawia, że Twoi pracownicy nie muszą wkładać w to wszystkiego dodatkowego wysiłku. 

Negatywne: Niehigieniczne Tak samo jak Twoi pracownicy mogą opiekować się swoimi psami, są one nadal zwierzętami - a higieny nie ma na liście ich priorytetów. 

Pozytywnie: Łatwiej przyciągnąć i zatrzymać pracowników Ankieta przeprowadzona w 2016 roku przez szpital zoologiczny Banfield wykazała, że 82% pracowników odczuwa większe poczucie lojalności wobec firm przyjaznych dla zwierząt, 88% uważa, że zwierzęta domowe w pracy poprawiają morale, a 86% twierdzi, że zmniejszają stres. - Źródło: W Wielkiej Brytanii 45% ludzi ma zwierzę domowe, a ponad połowa z nich ma psa. (26% populacji posiada psa) Oznacza to, że dla znacznej części pracowników wpuszczanie psów do biura jest kuszącą korzyścią - i dobrym powodem do pozostania. 

Negatywne: zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa (gryzienie) Jedną z największych potencjalnych wad posiadania psów w biurze jest zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Nawet najlepiej zachowujący się pies może zostać przytłoczony i przestraszony lub poczuć się zagrożony przez obcego ... a ponieważ jest zwierzęciem, jego reakcja może być gwałtowna. Naturalnie, nie jest to coś, co należy lekceważyć - zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalne konsekwencje prawne. Wpuszczanie psów do gabinetu przynosi wiele korzyści, ale istnieje również wiele potencjalnych negatywnych skutków. Zanim Twoja firma podejmie decyzję o wdrożeniu polityki dotyczącej zwierząt domowych, oto niektóre z najważniejszych problemów, które powinna rozwiązać: 

Co musi zawierać twoja polityka dotycząca zwierząt domowych: 

1. Że jeśli ktoś się sprzeciwi, to koniec. Ważne jest, aby Twoi pracownicy czuli się doceniani i szanowani w pracy - dlatego dobrze jest włączyć do swojej polityki dotyczącej zwierząt domowych zapewnienie, że jeśli ktoś sprzeciwi się posiadaniu zwierząt domowych w biurze, zostaną one usunięte. 2. Zachowanie i profil psychologiczny psa Jeżeli wpuszczasz psy do biura, ważne jest, abyś uzyskał informacje na temat ich zachowania i temperamentu. W przeciwnym razie możesz skończyć z jadowitymi, agresywnymi psami prowadzącymi zamieszki w Twojej przestrzeni roboczej ... 

3. Psy potrzebują szkolenia Podczas gdy Ty chcesz, aby Twoi pracownicy czuli się w pracy tak komfortowo i szczęśliwie, jak to tylko możliwe, to nadal jest to miejsce pracy. Posiadanie niewyszkolonego psa w pobliżu jest rozpraszające i niebezpieczne. Ponadto, może sprawić, że Twoje biuro będzie wyglądać dla klientów jak nieprofesjonalne środowisko. 

4. Upewnij się, że są one zdrowe i aktualne na zdjęciach Prośba lekarza weterynarii o potwierdzenie, że psy są zdrowe i aktualne na zdjęciach jest dobrym sposobem na zapobieganie potencjalnym problemom zdrowotnym. 

5. Polisy ubezpieczeniowe; kto jest odpowiedzialny za szkody Chociaż, miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, posiadanie zwierząt w pobliżu znacznie zwiększa szanse na szkody biurowe. Aby upewnić się, że jeśli coś się wydarzy, Twoja firma jest chroniona, upewnij się, że zarówno Ty jak i właściciel zwierzęcia domowego posiadacie odpowiednie ubezpieczenie. Ponadto, bądź bardzo jasny, gdzie leży odpowiedzialność. 

6. Obszary wolne od zwierząt domowych Możliwym dodatkiem do polityki dotyczącej zwierząt domowych jest egzekwowanie przepisów dotyczących obszarów wolnych od zwierząt domowych. 

7. Czy zwierzęta domowe muszą być trzymane na smyczy Niektóre biura mogą być szczęśliwe, że mogą pozwolić psom swobodnie wędrować, ale niektóre mogą preferować trzymanie ich na smyczy przez cały czas. Dobrym pomysłem jest określenie, w jaki sposób psy powinny być trzymane w biurze. 

8. Psy muszą się dogadywać z innymi psami Jeżeli w Twoim biurze przebywa jednocześnie więcej niż jeden pies, musisz się upewnić, że psy zostały uspołecznione i potrafią dobrze współpracować z innymi psami. Mamy nadzieję, że ten wpis okazał się dla Ciebie pouczający. Wprowadzanie zwierząt domowych do miejsca pracy może być bardzo korzystne - ale upewnij się, że Twoja firma robi to właściwie.