10 wskazówek dotyczących schludnego biurka - i dlaczego jest to konieczne

image

Jeśli masz niechlujne biurko, może to być znak, że jesteś tajnym geniuszem (według tego badania), ale niestety bałagan jest prawdziwym ryzykiem, jeśli chodzi o Twój komfort fizyczny i zdrowie. Jeśli chcesz wydobyć jak najwięcej z tego swojego genialnego mózgu, być może nadszedł czas, aby się oczyścić.

Stare porzekadło mówi, że zagracone biurko prowadzi do zagraconego umysłu, o którym Albert Einstein głośno mówił: "Jeżeli zagracone biurko jest znakiem zagraconego umysłu, to czym jest puste biurko?"

Jeśli ty, podobnie jak Einstein, jesteś typem osoby, która woli pracować w chaotycznej jamie spiętrzonych papierów i nagromadzonych detrytusów, może nadszedł czas, aby zastanowić się nad swoją postawą i pozycją. Czy sięgasz po rzeczy, by znaleźć swoją mysz? Czy przekręcasz się, aby znaleźć dokumenty? Grzęziesz urządzeniami na stosach rzeczy i skręcając szyję, aby je zobaczyć? Bałagan może powodować sięganie i skręcanie sprzętu, co z czasem i powtarzalnie obciąża układ mięśniowo-szkieletowy i może prowadzić do urazów pleców, szyi, ramion i ramion.

Zebraliśmy kilka naszych najlepszych wskazówek, jak utrzymać porządek na biurku. Nie chodzi tu o zmuszanie się do pracy w bez życia, sterylnym środowisku - które przecież nie jest produktywne dla nas wszystkich. Chodzi o to, że przy odrobinie większego porządku będziesz miał więcej miejsca na przyjęcie dobrej postawy i ułożenia, a także, miejmy nadzieję, będziesz bardziej komfortowy i produktywny podczas pracy.

1. Bądź podstępny z zarządzaniem kablami
Przewody elektryczne mają niesamowitą zdolność do nieodwracalnego zaplątania się w przerażającą i nieprzenikalną masę, gdy nie patrzysz. Jeśli perfekcyjnie dobra powierzchnia jest zajmowana przez twojego własnego potwora z kablami dla zwierząt, możesz pomyśleć o inwestycji w zarządzanie kablami. Jeśli posiadasz biurko do pracy w pozycji siedzącej, wypróbuj nasz nowy kręgosłup do zarządzania kablami spiralnymi, który może się rozciągać i ściskać w miarę przesuwania biurka z pozycji siedzącej na stojącą, bez konieczności demontażu jakiegokolwiek sprzętu.

Kolejną świetną wskazówką dotyczącą zarządzania kablami jest korzystanie z sieci bezprzewodowej tam, gdzie jest to możliwe. Sprzedajemy online wiele doskonałych klawiatur i myszy bezprzewodowych. Upewnij się, że używasz myszy i klawiatury z przodu ciała, aby zminimalizować zasięg i skręcanie.

2. Sprzątać na koniec dnia, każdego dnia
To kuszące, gdy kończysz swoje ostatnie zadanie szczególnie długiego i uciążliwego dnia, aby wyłączyć, wstać i sprint do domu bez wstecznego spojrzenia na cmentarz szumowin kubki do kawy i niezrozumiałe post-it notatki zostawiłeś w tyle. Zamiast polegać na tym, że "jutro ty" posprzątasz wczorajszy bałagan, zrób sobie nawyk szybkiego sprzątania tuż przed wyjściem na wieczór. W ten sposób bałagan nigdy nie narasta, a ty możesz poradzić sobie z wszelkimi wyrysowanymi pomysłami i notatkami, zanim zapomnisz, co one znaczą.

3. Odkryj zwiększające produktywność radości posiadaczy dokumentów
Jeśli Twoja praca wymaga szybkiego spojrzenia między ekranem komputera a kartką papieru (lub tabletem/telefonem), powiedzmy, że jeśli piszesz notatki lub coś wspominasz, to warto zastanowić się nad uchwytem na dokumenty. Przynajmniej prawdopodobnie zwiększy on szybkość pracy, poprawi jej dokładność, zmniejszy ryzyko urazów karku i prawie na pewno sprawi, że Twoje biurko będzie nieco bardziej uporządkowane.

Umieść uchwyt na dokumenty bezpośrednio z przodu i tuż pod ekranem, tak aby wystarczyło przesunąć oczy w górę i w dół, aby zobaczyć dokumenty, a nie całą głowę. Dzięki temu wszystkie dokumenty będą przechowywane w jednym pięknym, schludnym i łatwo dostępnym miejscu, a nie rozrzucane przypadkowo po powierzchni biurka.

4. Bądź sprytny z przechowywaniem
Jeśli okaże się, że ciągle zmagasz się z niekończącym się przypływem bałaganu na biurku, może okazać się, że brakuje ci odpowiedniego miejsca do przechowywania. Nasze cokoły zostały zaprojektowane tak, aby schludnie wsuwać się pod biurko, oferując bezpieczne, przestronne schowki na bałagan przy biurku. Upewnij się tylko, że jest wystarczająco dużo miejsca na nogi. Obie stopy powinny być płasko na podłodze, z kolanami pod kątem nieco niższym od bioder.

5. Użyj podstawki pod tablet lub laptopa
W dzisiejszych czasach, kiedy pracujemy przy naszych pulpitach, nierzadko otaczają nas urządzenia technologiczne z układu słonecznego. Może to zwiększyć poczucie bałaganu i zagracenia, a także spowodować, że będziemy skręcać nasze ciała w sposób kompromisowy. Zalecamy inwestowanie w podstawkę pod tablet lub laptopa.

Nowy Vision to rozwiązanie typu "dwa w jednym", które można skonfigurować do pracy z laptopem lub tabletem. Podnosi on ekrany do wygodnego kąta widzenia, co pozwala uniknąć szyi technologicznej i utrzymuje urządzenia w bezpiecznym, dostępnym miejscu.

6. Trzymaj pojemnik w zasięgu ręki
To prosta wskazówka, ale posiadanie kosza w rozsądnej odległości od rzucania, nie daje ci żadnej wymówki, aby zostawiać puste paczki i zbrylone kartki papieru na całym biurku. Postaraj się tylko nie zostawiać ich też na podłodze.

7. Regularnie dezynfekować lub używać sprzętu przeciwdrobnoustrojowego
Oto nieprzyjemny fakt: badania pokazują, że nasze klawiatury komputerowe mogą być znacznie bardziej złośliwe niż deski klozetowe. Twoje ręce dotykają w ciągu dnia wielu powierzchni, roznosząc na swoim stanowisku pracy wszelkiego rodzaju bakterie. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków i nieprzyjemnych zabrudzeń pochodzących z żywności, należy od czasu do czasu stosować środek dezynfekujący lub - w innej opcji - środki antybakteryjne.

Poddaliśmy naszą specjalnie przygotowaną mysz pingwinowską badaniu naukowemu i znaleźliśmy na niej 83% mniej bakterii niż na niepoddanej obróbce myszce używanej przez ten sam okres czasu. Nasza klawiatura Number Slide Keyboard jest wykonana z tego samego, poddanego obróbce tworzywa sztucznego.

8. Zainstalować regulowane ramiona monitora
Natychmiastowym sposobem na uwolnienie przestrzeni i poprawę ergonomii stanowiska pracy jest zamontowanie ekranu (lub ekranów) na regulowanych ramionach monitora przymocowanych do tylnej części biurka. Upewnij się, że monitor znajduje się bezpośrednio przed Tobą na wysokości ramion, a górna część ekranu znajduje się na wysokości oczu.

Nie wiesz od czego zacząć, wybierając ramię monitora? Zobacz naszą infografikę, Ramiona do monitorów: czym one są i jak je wybrać, aby uzyskać więcej informacji.

9. Zdobądź uchwyt na długopisy
Kocięta rozmnażają się i rozmnażają, gdy nie patrzysz. Jeśli nie będziesz ostrożny, biros przejmie twoje biurko. Zainwestuj w uchwyt na długopisy, aby utrzymać je wszystkie w bezpiecznym miejscu.

10. Trzymaj listę kontrolną DSE w zasięgu wzroku
Wreszcie, zastraszyć się w porządku, trzymając w zasięgu wzroku listę kontrolną DSE, taką jak ta. Pamiętaj, że do utrzymania dobrej postawy ciała w pracy potrzebna jest wolna przestrzeń wokół siebie oraz dobra postawa ciała do prawidłowego zarządzania ryzykiem wystąpienia chorób układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak bóle pleców i RSI.

Swoje biurko wyposażysz tutaj: https://alibiuro.pl/