Czy zbyt duża ilość technologii jest zła dla zdrowia twojej rodziny?

image

Zawsze włączony i zawsze włączony

Wyobraź sobie, że jesteś piekarzem na wakacjach z rodziną.  W środku posiłku dzwoni twój szef i prosi cię o zrobienie mu kilku bochenków.  To byłoby śmieszne, prawda?  Ale dla wielu osób otrzymywanie od pracodawcy sms-ów i e-maili po pracy jest regularnym zjawiskiem.   Nawet kiedy są w domu, są w pracy.

Jednak badania sugerują, że psychologiczne oderwanie od pracy - wyprowadzenie głowy z biura - jest ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.  Francuzi to rozumieją; tamtejsze prawo pracy mówi teraz, że pracownicy nie mogą być pod presją, aby reagować na komunikaty o pracy poza godzinami pracy.  Czy Wielka Brytania nie powinna pójść za tym przykładem?

The Blue Screen Blues

Według niedawnego sondażu prawie 60% osób w Wielkiej Brytanii śpi bez snu, a nawet 91% z nas jest narażonych na uciążliwe niebieskie światło.  A skąd się bierze to światło?  Smartfony.  Podczas gdy my używamy ich w łóżku do przeglądania Internetu i oglądania filmów, wpływają one na naszą melatoninę, hormon, który pomaga nam zasnąć.

Podczas gdy uczucie lekkiego osłupienia w biurze nie może wydawać się złe, chroniczny brak snu wiąże się z depresją nastrojów, problemami z pamięcią i koncentracją, a także przybieraniem na wadze, zawałami serca, cukrzycą i rakiem.  Zacznij dobrze spać - wyłącz te telefony i tabletki co najmniej dwie godziny przed pójściem spać.

Sofy Zabójcze i Statyczne Rodziny

W dzisiejszych czasach można zrobić prawie wszystko, począwszy od wygodnej sofy, czy to w kontakcie ze znajomymi na Facebooku, czy też grając w piłkę nożną online.   Niestety oznacza to, że jesteśmy bardziej siedzący niż kiedykolwiek wcześniej.

Jest to szczególnie zła wiadomość dla dzieci: badania pokazują, że tylko 51% dzieci w wieku od siedmiu do ośmiu lat otrzymuje zalecaną godzinę aktywności fizycznej każdego dnia.  Z kolei dzieci są dziś słabsze i mniej zdolne do wykonywania zadań fizycznych niż poprzednie pokolenia.

To wspaniale, że potrafimy pozostać w kontakcie z ludźmi.  To fantastyczne, że możemy pracować zdalnie i mieć natychmiastowy dostęp do sieci w rękach.  Ale może trochę za bardzo zakochaliśmy się w technologii.

Więc nie odpowiadaj na maile z pracy w domu.   Zrób sobie przerwę od nocnej sesji Game of Thrones w łóżku.  Odciągnij swoje dzieci z wirtualnych boisk do piłki nożnej i zabierz je do prawdziwego parku.  Odejdźmy od naszych smartfonów i wejdźmy do światła.

Miło widzieć kogoś tak namiętnego, że dwa razy przedstawia swoją sprawę. ????

Gdybyśmy przesunęli zegary o kolejną godzinę do przodu i ustawili się w linii z Europą, każdego wieczoru byłoby więcej światła dziennego, więc ludzie byliby na zewnątrz i zajmowali się czymś, a nie tkwili w środku!