Lunch dodający energii

image

Pomocne wskazówki, co jeść, a czego nie.

Jest 12:00. i nieuchronna mgła psychiczna opada. Patrzysz na swój komputer, nie mogąc myśleć, nie mówiąc już o przejściu przez resztę dnia.

Jedzenie, zwłaszcza w porze lunchu, jest pierwszą linią obrony przed popołudniowym załamaniem. Jedzenie właściwego jedzenia w porze lunchu oznacza, że zmiażdżysz biurowy konkurs szybkości z energią pozostałą na dojazd do pracy tego wieczoru.

Nie musisz polegać tylko na napojach energetycznych, pakowanych barach sportowych czy suplementach, aby uzyskać zastrzyk energii. Jedzenie całych ziaren, świeżych owoców i warzyw, chudego mięsa i żywności zawierającej wodę pomoże Ci uzyskać podmuch witalności w ciągu dnia.

Podstawowym źródłem energii twojego organizmu są węglowodany. Całe ziarna trwają w organizmie dłużej, co daje większą wytrzymałość, a także są obciążone witaminami z grupy B, które pomagają zwiększyć energię i metabolizm. Możesz spożywać całe ziarna poprzez chleb pełnoziarnisty, pełnoziarniste zboża (takie jak rozdrobniona pszenica lub otręby rodzynkowe), owsiankę i brązowy ryż.

Dla natychmiastowego wybuchu energii, miej garść truskawek. Zawierają one również błonnik, który pomaga Twojemu organizmowi wolniej wchłaniać węglowodany spożywane z truskawek i zapewnia długotrwałą energię.

Jednak każdy świeży owoc może dostarczyć Ci energii. Świeże owoce stanowią szczególnie dobrą przekąskę w połowie popołudnia. Jedna filiżanka gotowanego brokułu daje Ci tyle samo witaminy C co pomarańcza. Zwiększając po prostu spożycie witaminy C, pomagasz zachować więcej energii. Zamiast suplementów witaminy C jedz brokuły lub inne warzywa, które zawierają witaminę C, w tym rzodkiewki, kapustę i szpinak.

Twoje ciało musi otrzymać wystarczająco dużo żelaza, aby utrzymać stały poziom energii. Brak żelaza jest jednym z najczęstszych niedoborów składników odżywczych. Najczęstsze objawy niedoboru żelaza to niski poziom energii i zmęczenie.

Wieprzowina zawiera żelazo i jest również dobrym źródłem witamin z grupy B, w tym niacyny i tiaminy, które pomagają zwiększyć metabolizm. Wybrane chude kawałki wieprzowiny, takie jak kotlety wieprzowe i polędwice, wysokotłuszczowe pokarmy mogą sprawić, że poczujesz się ospały i zważyć. Inne chude mięsa o podobnych właściwościach odżywczych jak wieprzowina obejmują pierś kurczaka, krewetki i polędwicę wołową.

Połączenie kompleksowych węglowodanów z białkiem i odrobiną zdrowego tłuszczu jest najlepszym sposobem na utrzymanie stałego poziomu energii przez całe popołudnie. Kanapka jest być może najprostszym sposobem, aby uzyskać wszystkie trzy mikroskładniki odżywcze w jednym posiłku. Najlepiej podawać chleb pełnoziarnisty z kilkoma kromkami zdrowego tłuszczu w postaci awokado. Posypać pomidorami, kiełkami fasoli i szpinakiem, które są pełne witamin i minerałów. Stosować tuńczyka w puszce lub rozdrobnioną pierś kurczaka, aby uzyskać dodatkowe białko. Inną łatwą opcją lunchu jest sałatka z dużą ilością warzyw, fasoli na białko i mżawka oliwy z oliwek i sosu octowego.

Węglowodany są trawione szybko i dadzą Ci zastrzyk energii, ale rafinowane węglowodany, takie jak biały chleb lub ciasteczko, trawią zbyt szybko, powodując gwałtowny wzrost i spadek cukru we krwi.

Lepszym rozwiązaniem są węglowodany złożone, które stabilizują poziom cukru we krwi. Węglowodany złożone, w tym owoce i warzywa, pełnoziarniste makarony i chleb, próchnica i brązowy ryż są ostatecznie lepsze dla Ciebie.

Nasze ciała składają się w dwóch trzecich z wody. Woda pomaga kontrolować temperaturę ciała i trawienie. Potrzebujesz wody do produkcji energii. Niewielkie odwodnienie może przyczynić się do tego, że poczujesz się zmęczony, co doprowadzi do zamglenia psychicznego.

Więc cokolwiek zdecydujesz się zjeść na lunch, upewnij się, że jest ono pełne witamin, żelaza, węglowodanów złożonych i błonnika, aby zapewnić sobie mocny lunch!