Dlaczego coraz więcej firm przynosi muzykę do biura (część 2/2)

image

Jakie są najpopularniejsze aplikacje i usługi związane z transmisją strumieniową muzyki?

Transmisja strumieniowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów słuchania muzyki, a obecnie 67% z nas regularnie ją przesyła. Spotify jest liderem pod względem aktywnych użytkowników, choć 78% użytkowników wolałoby słuchać okazjonalnych reklam niż płacić za usługę. Według stanu na lipiec 2017 roku, Spotify wciąż może pochwalić się imponującą liczbą 60 milionów abonentów.

Na rynku są inni wielcy gracze, którzy nadrabiają zaległości; Apple Music rozrósł się do 27 milionów abonentów, a SoundCloud ma 40 milionów zarejestrowanych użytkowników. Deezer, usługa o największym globalnym zasięgu, ma obecnie 12 milionów aktywnych użytkowników, z czego 9 milionów płaci za wersję Premium. Unikalny algorytm Deezer uczy się gustów muzycznych użytkowników, aby stworzyć strumień, który łączy spersonalizowane rekomendacje z istniejącymi listami odtwarzania. Dostosowuje się on i aktualizuje w czasie rzeczywistym w oparciu o działania użytkownika, ułatwiając tym samym proces odkrywania muzyki.

Zapytaliśmy Deezera, jakie są ich zdaniem korzyści płynące z muzyki w miejscu pracy i czy uważają, że ma ona wpływ na wydajność i nastrój.

Roman Tagoe, dyrektor ds. treści i redakcji w Deezer, komentuje:

"Zaletą pracy w globalnej firmie zajmującej się muzyką strumieniową, jak Deezer, jest to, że możemy słuchać muzyki przez cały dzień. Słuchanie muzyki w biurze ma wiele znanych korzyści, w tym zwiększenie wydajności i poprawę nastroju. W trudnych dniach, które wymagają dużo myślenia i skupienia, najefektywniejszym rozwiązaniem może być słuchanie muzyki w stylu downbeat, takiej jak chill out czy klasyczne playlisty, podczas gdy w przypadku łatwiejszych zadań, można słuchać elektronicznej muzyki tanecznej (EDM), aby poprawić swój nastrój".
Firmy, które lubią muzykę motywacyjną w miejscu pracy
Podzieliliśmy się myślami pracowników w firmach, ale co myślą duzi szefowie i właściciele firm?

Galyna Nitsetska, założycielka cesarzowej Mimi Lingerie powiedziała: "Słuchamy Brain.FM w naszym biurze, ponieważ uważamy, że znacznie zwiększa to koncentrację i szybkość realizacji naszego zespołu - co dziwne, ta skupiona muzyka naprawdę działa, aby uczynić Was bardziej produktywnymi! Okazuje się, że bez tego często kończymy rozmawiając i rozpraszając się na inne sposoby. Jedyną wadą jest to, że czasami robi się to tak intensywnie, że przez dłuższy okres czasu możesz odczuwać ból głowy po tym, jak jesteś tak skupiony. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Brain.FM z bloga Tima Ferrisa i od tego czasu jesteśmy wciągnięci."

Barney Hooper z PRS for Music powiedział: "Nie wyobrażam sobie dnia bez słuchania muzyki, a praca byłaby dragiem bez włączonego radia w tle". Niektóre firmy, z którymi rozmawialiśmy, pozwalają swoim zespołom wybierać muzykę i mieć różne gatunki w różnych dniach lub tworzyć własne playlisty, aby upewnić się, że otrzymują odpowiednią muzykę, która działa dla nich".

Więc, masz to. Wygląda na to, że powodem, dla którego wiele firm wnosi muzykę do miejsca pracy jest to, że podnosi ona morale w ich zespołach. Tylko pamiętaj, aby zawsze być uważnym dla innych kolegów z pracy.

Słuchasz muzyki w miejscu pracy? Daj nam znać o swoich przemyśleniach i podziel się z nami swoimi ulubionymi muzycznymi playlistami biurowymi w mediach społecznościowych!