5 Sposobów na zwiększenie produktywności dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu miejsc pracy

image

Poziom zadowolenia pracowników jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania każdej firmy. Znajdują one odzwierciedlenie w produktywności, która odnosi się do ilości pracy wykonywanej w ciągu dnia. Oczywiście, gdy pracownicy są bardziej zrelaksowani i skoncentrowani na pracy, wyniki będą również bardziej korzystne. Ale stworzenie odpowiedniej przestrzeni do tego, aby tak się stało, zależy od Ciebie.

PROJEKTOWANIE WYDAJNEGO BIURA

W końcu to od Ciebie zależy, czy stworzysz w swojej firmie płodne środowisko i zadbasz o to, aby Twoi pracownicy zawsze byli na szczycie swojej gry i osiągali jak najlepsze wyniki. Oto pięć sposobów, na które możesz zwiększyć wydajność produkcyjną pracowników, dokonując właściwych wyborów dotyczących organizacji miejsca pracy.

1. ERGONOMICZNE MEBLE

Mimo że praca w biurze nie jest ryzykownym zawodem, istnieje wiele przeszkód zdrowotnych, które pojawiają się po spędzeniu długich godzin w niewygodnej pozycji siedzącej i patrząc na ekran komputera. Dużym problemem są bóle oczu i głowy, podobnie jak pojawienie się chronicznego bólu pleców. Problemy te zmniejszają wydajność pracy, co sprawia, że pracownicy czują się jeszcze bardziej zestresowani.

Dlatego idealna aranżacja zwiększająca wydajność pracy musi być wyposażona w ergonomiczne krzesła, odpowiednio ustawione biurka i ochronę ekranu. Jeśli masz na to budżet, możesz także sprowadzić kilka stanowisk stojących dla tych pracowników, którzy od czasu do czasu chcą je zmienić.

2. ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

Choć może się wydawać, że nie jest to kluczowy szczegół, posiadanie odpowiedniego oświetlenia w biurze jest niezbędne do osiągnięcia poziomu wydajności. Po pierwsze, pomaga chronić oczy pracowników i sprawia, że ekrany są łatwiejsze do oglądania. Ponadto, w naturalny sposób energetyzuje wszystkich, tworząc pozytywną atmosferę, która zachęca i podtrzymuje ożywione środowisko.

Jeśli jesteś gotowy na poważną inwestycję, wyjście na zewnątrz i wyposażenie armatury w odpowiednie żarówki jest doskonałym wyborem, który wkrótce przyniesie pozytywne rezultaty. Według Forbes Magazine, najlepsze w użyciu są żarówki CFL o wysokiej mocy i zrównoważonym kolorze światła dziennego, których komponenty naśladują światło słoneczne tak blisko jak to tylko możliwe.

3. USUŃ BAŁAGAN
Nie ma nic bardziej rozpraszającego niż zagracony pokój. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy zawsze byli na bieżąco z ich pracą, będziesz musiał dokonać poważnych zmian w ogólnym projekcie swojej przestrzeni biurowej. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie usunięcie luźnych przewodów, zbędnych papierów i innych plików i folderów, które mogą się znaleźć w pobliżu.

Aby pójść o krok dalej, można zmienić cały obszar. Przesuń biurka dookoła i zmierzaj do minimalizmu. Nie ma potrzeby, aby ściany były pokryte zdjęciami, może to tylko motywujący plakat tu i tam, aby podnieść morale, ale to wszystko. Dzięki temu nie zabraknie pozytywnych rezultatów.

4.  BOKSY
Boksy biurowe są przedstawiane jako podstawa życia korporacyjnego od czasu, gdy nowoczesna telewizja zaczęła przedstawiać, jak to jest wykonywać czynności w tych stosunkowo nowych środowiskach. Oferowanie pracownikom szansy na odrobinę prywatności podczas wykonywania ich codziennych zadań może ogromnie pomóc ich zdolnościom produkcyjnym. Co więcej, utrudnia to prowadzenie codziennych rozmów z kolegami i koleżankami, co na początku może wydawać się trudne, ale na dłuższą metę jest lepsze dla ich wyników.

5. STWÓRZ STREFĘ RELAKSU
Uporządkowanie biur Twojej firmy w taki sposób, aby możliwe było istnienie strefy relaksu, może jak nigdy dotąd zwiększyć produktywność Twoich pracowników. Większość ludzi pragnie przestrzeni, w której mogą odetchnąć na chwilę i oderwać się od wszelkich stresów związanych z pracą. Ponadto, każdy powinien mieć co najmniej dziesięć minut na rozciągnięcie się co około dwie godziny.

Tak więc, posiadanie pokoju do przerwy jest kluczowe. A najlepsze w tym jest to, że może to być wszystko: sala gier, miejsce na lunch, a nawet po prostu miejsce z torbami fasolowymi i wygodną kanapą. Bez względu na to, jaka jest twoja decyzja, twoi pracownicy na pewno ją docenią, o ile tylko pozwoli im ona na oderwanie się od presji, z jaką spotykają się każdego dnia.

PODSUMOWANIE

Istnieje wiele różnych elementów, które składają się na projektowanie idealnej przestrzeni biurowej w celu promowania produktywności wśród pracowników. Po pierwsze, ergonomiczne meble to konieczność. Wspierające krzesła, wraz z wyrównanymi biurkami i komputerami sprawiają, że pracownicy są zdrowsi i szczęśliwsi. Liczy się do tego również sposób, w jaki oświetlona jest cała powierzchnia.

Co więcej, wolne od bałaganu miejsce pracy jest bardzo zasobne. A jeśli czujesz, że ludzie skorzystaliby na odrobinie prywatności, nie obawiaj się wyprowadzić boksów. Kiedy wszystko inne zawiedzie, wszyscy docenią miłą strefę relaksu, w której mogą zjeść lunch i odpocząć.

We wdrożeniu tych rozwiązań pomoże Ci ta strona: https://alibiuro.pl/