Jak zbudować produktywne domowe biuro - 10 wskazówek

image

Wraz z rosnącą elastycznością pracy, o wiele więcej osób decyduje się na pracę w domu. Jednak wraz z pojawieniem się pracy zdalnej pojawia się nowy problem - jak motywować się do pozostania w pracy, gdy pracuje się zdalnie? W tradycyjnym środowisku biurowym o wiele łatwiej jest wślizgnąć się w "tryb pracy" i pozostać skoncentrowanym niż w domu. Twój dom może być pełen elementów rozpraszających uwagę; dzieci, konsole do gier, obowiązki, telewizja, ludzie wpadający do domu... Czasami wyzwaniem jest po prostu wpadnięcie we właściwe nastawienie. (Zwłaszcza jeśli lubisz pracować z wygodnej piżamy!) To znaczy, że jeśli potrafisz przezwyciężyć wyzwania i rozpraszanie uwagi, możesz w rzeczywistości skończyć jako bardziej produktywna praca w domu. Dzisiaj dzielimy się naszymi najlepszymi wskazówkami na temat budowania biura domowego, które pozwoli Ci robić wszystko, co do Ciebie należy. 

1. Upewnij się, że wszyscy w twoim domu wiedzą, kiedy jesteś "w pracy"

Jednym z największych zakłóceń w pracy z domu mogą być ludzie, którzy z tobą mieszkają. Na początku twoja obecność w domu może sygnalizować dostępność - a ty możesz być wprowadzany i zakłócany przez cały dzień. Jeśli jednak dasz jasno do zrozumienia, że nadal jesteś w biurze (tylko w swoim własnym biurze) i że pracujesz, zazwyczaj ludzie dowiedzą się, że w godzinach pracy jesteś poza domem. Kilka grzecznych sposobów, aby to powiedzieć, może być: "Moja firma używa oprogramowania monitorującego pracowników zdalnych, więc muszę trzymać się mojej pracy - czy mógłbyś wrócić w porze lunchu?" "Mam naprawdę napięty termin i pracuję w domu, aby uniknąć całego tego hałasu w biurze i skupić się na pracy". Wrócę do ciebie za kilka godzin." Mógłbyś też ustawić "przerwy" w ciągu dnia, kiedy wszyscy w twoich domach wiedzą, że jesteś dostępny przez 10 lub 20 minut co kilka godzin. W ten sposób, jeśli będą chcieli z tobą porozmawiać, nie będą się wtrącać i przerywać ci w połowie drogi - ale będą mieli wrażenie, że robisz dla nich czas. Albo system, w którym sygnalizujesz, w jaki sposób można się z tobą skontaktować. Dobrym przykładem jest polityka dotycząca pokoi hotelowych: jeśli jesteś zadowolony z tego, że ludzie wchodzą na rozmowę, zostaw drzwi puste, ale jeśli potrzebujesz głębokiej koncentracji, powieś na klamce znak "Nie przeszkadzać". Kluczem jest wyznaczenie wyraźnych granic, z którymi wszyscy się zgadzają - i ich egzekwowanie. 

2. Ubieraj się codziennie

Dużą zaletą pracy w domu jest to, że nie musisz nosić niewygodnej odzieży roboczej ... ale, jakkolwiek kuszące może być, upewnij się, że nie pracujesz również w piżamie. Wstanie i ubranie pomaga mózgowi obudzić się i skupić, w przeciwnym razie nie ma sygnału mówiącego "czas do pracy!". 

3. Posiadanie osobnego miejsca do pracy

Posiadanie osobnego miejsca do pracy pomaga twojemu mózgowi odróżnić "dom" od "pracy". Nie tylko to, podobnie jak posiadanie przypisanego biurka w biurze, posiadanie określonego obszaru do pracy każdego dnia, może pomóc w zbudowaniu spójnej rutyny. Wiesz, gdzie wszystko jest - i wiesz, że kiedy już usiądziesz, czas się do tego zabrać! 

4. Inwestuj w wysokiej jakości meble, które pomogą Ci w pracy

Jeśli chodzi o meble biurowe, podobnie jak materace, to warto zainwestować. Na obie te rzeczy warto poświęcić trochę więcej czasu z tego samego powodu: spędzasz z nimi tak dużo czasu, że mają one głęboki wpływ na Twój komfort i ogólne zdrowie. Konsekwentne spanie na złym materacu może uszkodzić Twoje plecy - tak samo jak siedzenie na krześle biurowym, które sprzyja złej postawie ciała. Zdecydowanie zalecamy inwestowanie w ergonomiczne meble, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort i wydajność pracy przez cały dzień, a także zminimalizować ryzyko długoterminowych problemów z plecami. Pamiętaj, że w tym fotelu będziesz siedział co najmniej 8 godzin dziennie; jeśli nie będzie on wspierał Twojego ciała, prawdopodobnie będzie powodował problemy. 

5. Miej pewne osobiste akcenty, które Cię inspirują

Podobnie jak w biurze w pracy, posiadanie osobistych akcentów w biurze domowym może pomóc Ci w utrzymaniu zaangażowania w dzień roboczy. Uważaj jednak, aby nie dopuścić do tego, by domowy bałagan wkradł się do Twojego miejsca pracy! 

6. Dodaj kilka roślin

Rośliny w biurze mają wiele zalet, od zwiększenia produktywności do poprawy zdrowia. To świetny sposób na poprawę jakości powietrza w Twoim biurze - a ponadto stanowią one po prostu przyjemny dodatek estetyczny. Napisaliśmy już szczegółowy post na temat korzyści wynikających z dodawania roślin do Twojego biura i kilka pomysłów na to, jak to zrobić na tym blogu; jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten post. 

7. Buduj i dodawaj półki do ścian

Gdy pracujesz z domu, często nie będziesz miał luksusu przestrzeni. Robić najwięcej przestrzeń ty mieć dostępnego, rozważa budować up i używać twój ściany twój korzyść dodawać półki i magazyn one. 

8. Dbaj o zdrowie

W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań na temat zagrożeń dla zdrowia związanych z siedzącym trybem życia, które wielu z nas prowadzi. Codzienne siedzenie w pozycji siedzącej w znacznym stopniu przyczynia się do wielu szkodliwych konsekwencji, takich jak: Zwiększenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2 o 90 procent. Spowolnienie metabolizmu. Zwiększenie prawdopodobieństwa przedwczesnej śmierci. Otyłość. Wyższe ryzyko rozwoju demencji. Związek ze zwiększonym prawdopodobieństwem zachorowania na raka. I więcej... Biurka do siedzenia to świetny sposób na walkę z negatywnymi skutkami zbyt długiego siedzenia. Oferujemy szeroki wybór biurek do siedzenia, odpowiednich dla wszystkich potrzeb i budżetów, prosimy o przesłanie nam zapytania! Wyślij zapytanie o biurka stojące Jeśli chcesz dogłębnie wyjaśnić wady i zalety biurek stojących, dlaczego są one rzekomo dobre dla zdrowia i niektóre z badań za nimi, zapraszamy do zapoznania się z naszym postem o tym, czy należy kupić biurko stojące. 

9. Ustalaj godziny pracy - i trzymaj się ich

Kiedy pracujesz w domu, łatwo się rozpraszasz i nie pracujesz wystarczająco dużo, albo za bardzo się rozpraszasz i pracujesz. Jeśli ustawisz godziny pracy i będziesz się ich trzymać, wejdziesz w konsekwentną rutynę i w tych godzinach Twoje ciało automatycznie przełączy się w "tryb pracy". 

10. Eksperymentowanie z różnymi godzinami pracy

Jeśli pracujesz zdalnie i nie jesteś związany koniecznością interakcji z kolegami w ciągu dnia roboczego, możesz spróbować pracować w innych godzinach. Zamiast od 8 do 16, może się okazać, że lepiej pracujesz wcześnie rano lub późno w nocy. Jeśli jesteś bardziej produktywny o określonej porze dnia, dlaczego nie skorzystasz z tej możliwości? Miejmy nadzieję, że te 10 wskazówek było dla Ciebie pomocnych! Jeśli starasz się zbudować swoje idealne biuro domowe.