8 sposobów na dodanie odrobiny zabawy do swojego biura!

image

Dziś dzielimy się z Tobą 10 sposobami na to, abyś dodał trochę zabawy do swojego biura nawet bez dobrej pogody. 

1. Napoje po pracy

Jednym z największych sposobów na zachęcenie do zabawy w miejscu pracy jest upewnienie się, że dobrze się z niego bawisz. Napoje po pracy to świetny sposób na nawiązanie więzi między pracownikami na poziomie osobistym, a nie powierzchniowym, "praca odpowiednia" czat chit. Wiele badań dowiodło, że pracownicy z przyjaciółmi w pracy są bardziej zaangażowani, bardziej produktywni i szczęśliwsi w pracy - warto więc zachęcać swoich pracowników do budowania relacji między sobą. 

2. Zamówienie jedzenia

Nic nie wiąże ludzi jak jedzenie! Raz w miesiącu, dlaczego nie zamówić pizzy i zjeść długą przerwę obiadową jedząc razem i prowadząc przyjazną rozmowę? Jest to świetna okazja, aby lepiej poznać swoich współpracowników i jest to skuteczny lodołamacz dla szefów i pracowników, aby usiąść i porozmawiać. UWAGA: Prawdopodobnie chcesz uniknąć rozmowy o pracy tutaj, chyba że chcesz to wykorzystać jako sposób na zorganizowanie nieformalnych spotkań. Nikt nie chce być nagabywany podczas przerwy obiadowej. 

3. Piątkowy wczesny finisz

Świetnym sposobem na zwiększenie morale jest pozwolenie pracownikom na nieco wczesne wyjście w jeden piątek miesiąca. Buduje to emocje na weekend - plus, wiele badań stoi za tym, że praca w krótszych godzinach może uczynić nas bardziej produktywnymi. 

4. Przynieś półmisek z owocami (lub słodyczami!)

Wspominaliśmy już o jedzeniu na tej liście, ale warto mieć drugi pomysł - przecież wspólne jedzenie tego samego rodzaju jedzenia może budować relacje i wzmacniać poczucie zaufania, to wszystko wspaniałe rzeczy dla osób pracujących w zespole! Nie wspominając już o innych korzyściach: Jeśli masz strategicznie umieszczony stół z przekąskami, może on zachęcić pracowników do wstania i chodzenia po przekąskach. To nie tylko zachęca ludzi do spacerów - co jest korzystne dla ich zdrowia - ale może również działać jako szybka przerwa w pracy. Mówiliśmy już o licznych korzyściach płynących z robienia przerw, ale to właśnie ta przerwa sprawia, że pracownicy są bardziej produktywni i wykonują pracę wyższej jakości. Wspólna przestrzeń do jedzenia / odpoczynku może dać pracownikom miejsce do gromadzenia się i interakcji z dala od biurka.  Jeśli starasz się zachęcić zdrowszą siłę roboczą, dostarczanie przekąsek pozwala kontrolować, jakie przekąski jedzą ludzie. Ludzie przekąsają przez cały dzień pracy; to nieuniknione. W rzeczywistości, przebywanie w biurze sprawia, że przekąski są dużo większe. Jednak ludzie mają tendencję do przekąsek na niezdrowej żywności - nie tylko może to prowadzić do obniżenia wydajności pracy, ale także może powodować problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do nieobecności w pracy. Kiedy dostarczasz przekąski, możesz w pewnym stopniu kontrolować, co ludzie jedzą - możesz więc mieć pewność, że Twoi pracownicy jedzą to, co właściwe. 

5. Spróbuj kilku ćwiczeń

Rzeczy takie jak 'spadające zaufanie' lub kręgi, w których ludzie mówią o sobie jeden fakt... aby być tępym, są nudni i ludzie mają tendencję do nielubienia ich (lub, co gorsza, czują się przez nich traktowani protekcjonalnie) Jednak istnieje wiele zabawnych działań teambuildingowych, które są rzeczywiście warte spróbowania. Oto kilka z nich: Wyzwanie z pianki bagiennej Scavenger poluje na 2 prawdy i kłamstwo The egg drop challenge - uwielbiamy ten pomysł! Ćwiczenia teambuildingowe nie muszą być okropne; można je wykorzystać, aby pomóc pracownikom w poznaniu się i przełamać lody. Chodzi o to, aby wybrać odpowiednią aktywność! 

6. Niech psy przychodzą raz w tygodniu!

Posiadanie psów w biurze przynosi wiele korzyści - przede wszystkim: większą satysfakcję pracowników, mniejszy stres i poprawę wydajności - ale przyznajemy, że psy nie będą pasowały do każdego miejsca pracy. Problemy z alergiami, ubezpieczeniami i potencjalnymi szkodami mogą się pojawić, nie wspominając już o tym, że niektórzy ludzie po prostu nie lubią psów! Wielkim kompromisem, który pozwala na czerpanie korzyści ze zwierząt domowych w miejscu pracy, przy jednoczesnym zachowaniu jego walorów smakołykowych, jest dopuszczenie psów raz w tygodniu - być może w ramach piątkowej uroczystości lub poniedziałkowej poprawy nastroju. 

7. Zdobądź stół bilardowy

Jeśli pójdziesz za nami na LinkedIn, prawdopodobnie będziesz znał nasz stół bilardowy i to, jak bardzo nasze biuro go uwielbia - a jeśli nie, dlaczego nie dać naszemu LinkedIn śledzić? Stół bilardowy może być wspaniałym dodatkiem do sali konferencyjnej, szczególnie jako sposób na przełamanie lodów z potencjalnymi klientami, a także jest zabawnym zajęciem w miejscu pracy dla całego zespołu.  Nasz stół bilardowy jest również podwójnym stołem w sali konferencyjnej, ponieważ posiada zdejmowany blat, który pozwala na stworzenie stołu... genialnego! 

8. Przypadkowe piątki są normą - w rzeczywistości wiele biur nie ma surowego kodeksu ubioru na początek - więc chcesz zrobić coś, co się wyróżnia. Dlaczego nie spróbujesz przebrać się w dzień? Jest to świetny sposób na pokazanie swojej osobowości i dobry początek rozmowy. Mamy nadzieję, że ta lista zainspirowała Cię do tego, abyś spróbowała wprowadzić trochę zabawy do swojego biura!