Wskazówki dotyczące tworzenia następnej otwartej przestrzeni biurowej

image

Otwarte formaty biurowe zyskały na popularności w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W rzeczywistości blisko 70% amerykańskich pracowników biurowych pracuje obecnie w miejscach, które realizują te pomysły projektowe. Atrakcją dla większości firm jest to, że otwarta przestrzeń biurowa może zwiększyć współpracę, poprawić komunikację i promować bardziej połączone środowisko pracy zespołowej.

O ile posiadanie otwartej przestrzeni biurowej przynosi korzyści, o tyle korzyści z niej płynące to coś więcej niż tylko pozbycie się prywatnych biur i usunięcie ścianek kabiny. Dodatkowo, każda przestrzeń robocza nie powinna być identyczna. Jeśli współpracujesz na przykład z Cincinnati, prawdopodobnie masz inne kryteria niż ktoś, kto korzysta ze wspólnego biura w Nowym Jorku.

Jeśli firma nie jest ostrożna w projektowaniu swojego otwartego biura, może faktycznie przywrócić je w niektórych obszarach, które miały nadzieję na poprawę. Oto kilka wskazówek dla firm, które przygotowują się do zaplanowania swojej następnej otwartej przestrzeni biurowej.

OKREŚL SWOJE CELE

Nie ma jednego, uniwersalnego podejścia do projektowania otwartego biura. Różne firmy mają różne cele, dlatego ważne jest, aby projektować przestrzeń biurową zgodnie z potrzebami firmy. Kiedy już poznasz swoje cele, łatwiej będzie zaprojektować biuro, które pomoże Ci je osiągnąć.

Jednym z przykładów może być chęć zachęcania do wzajemnej współpracy pomiędzy poszczególnymi zespołami. Jeśli chcesz zachęcić określone zespoły do większej współpracy, pomocne może być umieszczenie ich w pobliżu siebie w otwartej przestrzeni biurowej. Może to pomóc w naturalnym stymulowaniu współpracy.

ODPOWIEDNI PODZIAŁ

Otwarte biuro to coś więcej niż tylko duży, otwarty pokój z kilkoma biurkami i stanowiskami pracy. Wspólny obszar roboczy jest dobry do współpracy i komunikacji, ale może również rozpraszać uwagę. Dobry projekt otwartego biura zapewni pracownikom różne obszary, które pozwolą im odseparować się od wspólnej przestrzeni roboczej i wykonać zadania, które mogą wymagać nieco mniejszego hałasu.

W zależności od Twoich celów, możesz zaprojektować kilka różnych pomieszczeń dla określonych celów. Mogą to być pomieszczenia, w których można spożywać posiłki, wyznaczone pomieszczenia do prowadzenia rozmów telefonicznych oraz pomieszczenia do współpracy, w których mniejsze grupy mogą wyjechać do pracy zespołowej.

USTAL ZASADY

Projektowanie otwartej przestrzeni biurowej jest dobre, ale nie można wrzucać ludzi do tej nowej aranżacji bez ustalenia podstawowych zasad dla różnych przestrzeni. Można ustalić zasadę, że ludzie nie mogą spożywać posiłków przy biurkach lub że nie powinni krzyczeć do kogoś siedzącego kilka ławek dalej. Jeśli masz miejsca, które są przeznaczone do cichej pracy, możesz ustalić takie zasady jak: nie odbieranie telefonów, nie słuchanie muzyki i nie prowadzenie rozmów w tych miejscach.

MENEDŻEROWIE MUSZĄ ZAAKCEPTOWAĆ TĘ ZMIANĘ

Jeśli przechodzisz od tradycyjnego projektu biura do biura otwartego, musisz zaangażować swoich liderów. Menedżerowie muszą poprowadzić tę zmianę i dać przykład wszystkim innym osobom w biurze. Nawet jeśli niektórzy menedżerowie nadal utrzymują swoje własne prywatne biura, powinni być zachęcani do spędzania czasu na pracy w otwartym biurze. Kiedy ludzie zobaczą, że ich liderzy to robią, będą mieli większe szanse na zaakceptowanie i przyjęcie zmiany.

Zaprojektowanie otwartego biura może być trudne, a Ty możesz nie poradzić sobie z początkowym projektem. Oprócz dania ludziom czasu na przyzwyczajenie się do nowego środowiska pracy, powinni być również otwarci na pomysł wprowadzenia zmian. Poszukaj sposobów na ulepszenie otwartej przestrzeni biurowej i poeksperymentuj z nowymi pomysłami, aby sprawdzić, czy możesz sprawić, że będzie ona lepiej funkcjonować w Twojej organizacji.

Wyposażenie do nowego biura znajdziesz tutaj: https://alibiuro.pl/artykuly-biurowe