10 sposobów na zwiększenie produktywności biura

image

Kiedy pracujesz w biurze, twój dzień pracy jest zazwyczaj nieco monotonny - gap się na komputer, czytaj e-maile, pisz, przewijaj, powtarzaj. Wiąże się to z faktem, że większość z nas pracuje obecnie w otwartych biurach (w których notorycznie trudno się skupić), a Ty możesz sobie wyobrazić, że łatwo jest czasem zarzucić produktywność w biurze. Dzisiaj przyjrzymy się niektórym sposobom poprawy wydajności pracy w biurze. 

1. Używaj ergonomicznych mebli i siadaj prawidłowo

Siedząc cały dzień przy biurku, możesz siać spustoszenie w swojej postawie. Często zdarza się, że pracownicy biurowi, którzy dzień spędzają nad komputerem, cierpią z powodu bólu pleców i szyi w pracy - a także po powrocie do domu. Z czasem efekty te mogą przekształcić się w długotrwałe schorzenia przewlekłe. Jest to nie tylko złe dla pracowników, ale może również powodować wzrost absencji pracowników i obniżyć ich wydajność, gdy są w pracy. Oznacza to, że ma to również negatywny wpływ na Twoje wyniki finansowe. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest upewnienie się, że Twoi pracownicy spędzają czas używając wygodnych mebli. Ergonomiczne meble zostały zaprojektowane tak, aby podtrzymywać naturalną postawę ciała; w pełni przystosowujące się do osoby z nich korzystającej, ergonomiczne meble pozwalają pracownikom dostosować swoje doświadczenie zawodowe do ich potrzeb. W Quills oferujemy szeroką gamę ergonomicznych mebli odpowiednich do różnych budżetów. Wyślij zapytanie o meble ergonomiczne 

2. Śledź i ograniczaj ile czasu spędzasz na zadaniach

Czy wiesz, że tylko około 17% ludzi potrafi dokładnie opisać upływ czasu? Pomyśl o tym przez chwilę. Kiedy masz określoną ilość zadań do wykonania w ciągu dnia, jak ważna jest wiedza, ile czasu zajmie każde z nich? Istotne. Jeśli myślisz, że coś zajmie Ci 10 minut, ale w rzeczywistości zajmie to 30 ... ile innych zadań zostanie pominiętych? Jedynym sposobem na efektywne zarządzanie swoim czasem jest zrozumienie, jak wiele z niego rzeczywiście masz. Zacznij śledzić, ile czasu zajmuje ci każde zadanie - i ogranicz się do spędzenia określonej ilości czasu na pewnych rzeczach. Dzięki temu będziesz mógł lepiej wykorzystać swój czas. 

3. Regularne przerwy

Produktywność przez 8 godzin prosto brzmi niesamowicie - ale to nie jest rzeczywistość. W 2008 roku badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Illinois wykazało, że zasoby poznawcze mózgu zmniejszają się po długim okresie skupiania się na jednym zadaniu, zmniejszając naszą uwagę i utrudniając wydajność. Przerwy działają jak reset psychiczny i pozwalają nam wrócić bardziej skoncentrowani i produktywni. Nauka stoi za tym, że nasz mózg ma dwie funkcje: tryb "skoncentrowany" i "rozproszony". Tryb "skoncentrowany" jest przeznaczony do czytania, uczenia się i koncentrowania; tryb "rozproszony" jest przeznaczony do snucia marzeń i relaksu. Podczas gdy na powierzchni tryb "fokusowy" może wydawać się optymalnym ustawieniem ... "niektóre badania wykazały, że umysł rozwiązuje swoje najtrudniejsze problemy podczas snu - coś, czego mogłeś doświadczyć podczas jazdy samochodem lub brania prysznica". Najbardziej produktywni pracownicy rzeczywiście robią 17-minutową przerwę na każde 52 minuty pracy. 

4. Personalizacja Twojej przestrzeni biurowej

Personalizacja Twojej przestrzeni biurowej została rzeczywiście udowodniona, aby uczynić Twoje biuro szczęśliwszym miejscem do pracy. Dodanie do biurka osobistych akcentów, takich jak zdjęcia rodzinne, to świetny sposób na dodanie ciepła i osobowości do miejsca pracy. 

5. Zablokuj czas na odpowiedź na e-maile

Jeden z największych zabójców produktywności w nowoczesnym biurze? Emaile. Każdy będzie znał scenariusz, w którym trzeba będzie odpowiedzieć na tak wiele e-maili, że godziny mijają... ale tak naprawdę nic się nie robi. W rzeczywistości, zbyt wiele maili jest główną przyczyną utraty produktywności w Wielkiej Brytanii. Powstaje więc pytanie: jak zyskać ten czas z powrotem? Nie możesz przestać odpowiadać na maile - co jeśli przegapisz ważne rzeczy? Poza tym, twoi współpracownicy mogą postrzegać cię jako niegrzecznego. Daj sobie określony czas na sprawdzanie i odpowiadanie na maile. Nie pozwól, aby Twoja skrzynka pocztowa wkradała się do dalszej pracy. 

6. Wyjdź na lunch

Rozmawialiśmy już o korzyściach płynących z robienia przerw w ciągu dnia pracy - ale jedna istotna przerwa, którą powinieneś zrobić? Twoja godzina lunchu. Jedzenie przy biurku ma cały szereg niezdrowych skutków dla Ciebie - i Twojej produktywności. 

7. Przestań być wielozadaniowy

Jesteśmy ciągle bombardowani rzeczami walczącymi o naszą uwagę. Na twoim przeciętnym biurku, zastanów się, ile rzeczy tam siedzi, które cię rozpraszają. Twoja skrzynka e-mail, Facebook, Twitter, Twój telefon, Candy Crush, ten grupowy czat na WhatsApp, Twój kolega rozmawiający za Tobą, telefon dzwoni ... Nowoczesne biuro niekoniecznie jest świetne do skupienia. Jednakże, aby uzyskać optymalną wydajność, należy oprzeć się chęci przerzucania się między zadaniami i zaprzestania wielozadaniowości. Wielozadaniowość upośledza funkcje poznawcze, krótkoterminowo obniża twój IQ - a nawet może trwale uszkodzić twój mózg. 

8. Dość snu

Ta wskazówka może wydawać się oczywista, ale zaskakująca liczba osób tak naprawdę nie ma dość snu - coś, co wszyscy wiemy, że wyniki w organizmie nie funkcjonują tak dobrze, jak powinny być. Aby utrzymać wydajność przez cały dzień pracy, musisz się upewnić, że Twoje ciało jest wypoczęte i zasilone. 

9. Jedzenie właściwych przekąsek

Przekąski przez cały dzień pracy mogą pomóc Ci utrzymać wysoki poziom energii i utrzymać go przez cały dzień, ale musisz mieć pewność, że jesz właściwy rodzaj jedzenia. Aby szybko zwiększyć poziom energii, kuszące może być obciążenie cukrem, jednak pokarmy zawierające cukier podążają za swoim wysokim poziomem wraz ze zderzeniem. Upewnij się, że zaopatrujesz swoje ciało w odpowiedni pokarm przez cały dzień. Oto lista zdrowych przekąsek biurowych, które pozwolą Ci utrzymać wysoki poziom energii przez cały dzień. 

10. Dodanie roślin do biura

Na zakończenie tego stanowiska, naszą ostatnią propozycją poprawy wydajności w biurze jest wprowadzenie roślin biurowych. Rośliny w biurze mają wiele sprawdzonych zalet. (A te są najlepsze!) Napisaliśmy całe stanowisko wyjaśniające, w jaki sposób rośliny mogą zwiększyć zdrowie, szczęście i satysfakcję w miejscu pracy - ale celem tego stanowiska jest właśnie wydajność, więc będziemy się streszczać. Badania wykazały, że wprowadzenie roślin do miejsca pracy może zwiększyć produktywność nawet o 17%.