Jak zrównoważyć naukę i pracę

image

Czy jest to uzyskanie innych kwalifikacji biznesowych lub podjęcia studiów, coraz więcej osób studiuje podczas trzymać pracę.

To jak chodzenie po linie, więc mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z obydwoma problemami najlepiej jak potrafisz.  Mam nadzieję, że nie będziesz potrzebował siatki zabezpieczającej.

Zobacz, czy firma pomoże ci

Staraj się nie myśleć o swoim wykształceniu jako o odchodzeniu od pracy, ale jako o wartości dla pracodawcy.  Skontaktuj się z szefem lub kierownikiem liniowym i sprawdź, czy mogą oni przydzielić ci dodatki na studia z elastycznym czasem pracy lub upoważnić cię do delegowania zadań i projektów.  Niezależnie od tego, czy Twój kurs jest bezpośrednio związany z biznesem, czy nie, powrót do nauki jest odświeżający w planowaniu i myśleniu - oba te elementy są dobre dla każdego biznesu.  Po drodze możesz nawet nawiązać kilka nowych, przyjaznych dla biznesu kontaktów.

Praca w biurze, nauka w domu?

Coraz więcej uniwersytetów i szkół wyższych oferuje całkowicie internetowe kursy, lub umożliwia studentom zgłaszanie pracy przez Internet.  Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał wydawać na dojazdy na zajęcia.   Należy jednak pamiętać, że częścią "doświadczenia studenckiego" jest nawiązywanie kontaktów z nowymi ludźmi oraz korzystanie z pomocy i wsparcia innych osób zajmujących się tym samym tematem, więc 100% kurs online może być dobry finansowo, ale mniej satysfakcjonujący emocjonalnie.

Spalić świecę na jednym końcu

Nie masz już 19 lat (na pewno nie jestem).  Chociaż możesz czuć, że musisz zostać na nogach, aby raz na jakiś czas wykonać swoje zadania, nie rób z tego nawyku, na wypadek gdybyś w ciągu dnia ziewnął przy biurku lub przytaknął na lekcji wieczorem.   Pamiętaj, że uniwersytety i college'e rozumieją, że dojrzali studenci mają poważne zobowiązania i będą chcieli pomóc Ci w opracowaniu planu zajęć.  Jeśli kiedykolwiek poczujesz się przytłoczony pracą na kursie, porozmawiaj z przełożonym.

Planować z wyprzedzeniem punkty nacisku

Poinformuj pracodawcę o kluczowych okresach, w których będziesz potrzebował więcej czasu na studia. Oczywiste daty to czasy egzaminów, ale także terminy, w których przychodzą terminy zajęć.  Być może pozwolą Ci one na skrócenie czasu pracy (a jeśli są dobre, dadzą Ci więcej w czasie wakacji). Powiedz również przyjaciołom i rodzinie, aby nie oczekiwali od Ciebie zbyt wiele - i abyś mógł poprosić ich o pomoc.

Myśl o jakości, a nie o ilości

Po męczącym dniu w pracy trudno jest się ustatkować do godzin czytania. Zamiast tego powiedz sobie, że będziesz się uczyć w wybuchach. Wybierz krótszą pracę do przeczytania lub popracuj nad kilkoma pierwszymi akapitami eseju.  Klisza jakości czasu jest prawdziwa - będziesz uczyć się z większą koncentracją i poczujesz, że coś osiągnąłeś. Zaakceptuj, że będziesz musiał znaleźć czas na inne zadania w innym dniu.

Kontrola opieki nad dziećmi

Jeśli masz małe dzieci, być może będziesz mógł uzyskać pomoc w opiece nad dziećmi z college'u.  Mogą one mieć swój własny żłobek i przedszkole lub mieć powiązania z prywatnymi. Może to oznaczać umieszczenie Twojego nazwiska na liście oczekujących, więc zrób to jak najszybciej. Powinieneś również sprawdzić, czy dotacje na opiekę nad dzieckiem są dostępne, aby pomóc w pokryciu kosztów.

Prowadzić dziennik

Zawsze warto prowadzić zapis rutyny nauki wraz z notatkami dotyczącymi pracy.  Pomoże Ci to określić, w jaki sposób spędzasz swój czas, ile czasu zajmuje Ci wykonanie zadań związanych z kursem, a także ewentualne przestoje w pracy. Zrób też trochę planowania finansowego, więc zanotuj, kiedy oczekujesz zapłaty i jakie wydatki są planowane. Będziesz czuł, że masz lepszą kontrolę zarówno nad swoją pracą, jak i nauką.

Aktualizuj swoje CV w miarę postępów

Zacznij nowe CV, gdy rozpoczniesz swój kurs.  Informuj go na bieżąco o nowych umiejętnościach, których się nauczyłeś i zrealizowanych projektach.    Kiedy skończysz studia, możesz spojrzeć wstecz i zobaczyć wszystko, co osiągnąłeś i być gotowym do szukania nowych ról, jeśli chcesz.