Bezpieczeństwo pożarowe w Biurze

image

Ogień nie dba o to, jak się zaczyna. Jest szczęśliwy, gdy zaczyna się od przeciążonych wtyczek lub postrzępionego przewodu. To tak, jak w domu w klubie nocnym, jak i w biurze - dlatego Unite mówi, że każdego roku dochodzi do 40 000 pożarów w miejscu pracy.

Oto kilka wskazówek od naszego komendanta straży pożarnej. Tak, są one inwestycją, ale twoje życie i życie twoich współpracowników jest warte o wiele więcej. Upewnij się, że masz je w swoim biurze.

 1. Sprawdzić daty ważności na wszystkich gaśnicach.
 2. Upewnij się, że masz odpowiednie gaśnice we właściwym miejscu (tzn. nie ma gaśnic wodnych w pobliżu instalacji elektrycznych). Użycie niewłaściwego rodzaju może pogorszyć sytuację.
 3. Zebrać odpowiedzialny zespół w celu promowania i pomocy w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Róg powietrzny i megafon mogą zaprowadzić porządek w razie nagłego wypadku.
 4. Przekrój budynku i przydzielenie sekcji każdej osobie.
 5. Mianować komendanta straży pożarnej. Są oni odpowiedzialni za chwytanie rejestru pracowników, sprawdzanie skrzynki z alarmem pożarowym pod kątem jego lokalizacji oraz informowanie innych urzędników państwowych o tym, w którym kierunku należy się ewakuować (zawsze z dala od źródła pożaru).
 6. Przeprowadzić procesy i ćwiczenia dla różnych scenariuszy (pożar przy drzwiach wejściowych, na schodach, w kuchni biurowej, przy tylnych drzwiach itp.)
 7. Należy poinformować wszystkich o tym, jaki jest protokół pożarowy dla biura, gdzie znajduje się punkt zbiórki przeciwpożarowej, gdzie znajdują się wszystkie wyjścia pożarowe oraz gdzie znajduje się apteczka i koc przeciwpożarowy.
 8. Mieć regularne dni treningowe. Powtórzyć: mieć regularne dni treningowe.
 9. Informacja zwrotna dla pracowników na temat powodzenia ćwiczeń (powinna być krótsza niż 2 minuty).
 10. Ganić każdego, kto zatrzymuje się, aby odebrać rzeczy i saunterów, jak są one niewygodne. To kosztuje życie w prawdziwym ogniu.
 11. Niech oficer straży pożarnej sprawdzi twój budynek i protokół. Powinieneś mieć zainstalowane alarmy dymne (Smoke Alarms).
 12. Robić przypadkowe, niezapowiedziane ćwiczenia przeciwpożarowe.

Pamiętaj, że produkty przeciwpożarowe mają kupić Ci czas.  Nie powstrzymają poważnego pożaru przed rozprzestrzenianiem się.  Najlepszą szansą na bycie bezpiecznym jest bycie przygotowanym i czujnym.  A jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości lub martwisz się o pożar, zadzwoń na pogotowie.

Muszę przyznać, że ostatnim razem, gdy mieliśmy ćwiczenia przeciwpożarowe, użyłem windy, aby dostać się do punktu zbiórki. Guru bezpieczeństwa i higieny pracy nie byli zadowoleni i kazali mi obejrzeć film z ludźmi uwięzionymi w windzie. Wątpię, że znowu popełnię ten błąd!!!

Będąc z wyżej wymienionym "Strażakiem" zapytałbym pana, kiedy ostatni raz był pan w takim miejscu jak supermarket i wiedział pan, gdzie w ogóle wychodzi z pożaru? Hmm, wszyscy jesteście trochę cicho. Dopóki nie trenowałem, byłem błyskawicznie nieświadomy potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą spowodować pożar i jak być bardziej "świadomym"!

Cóż, warto się zastanowić!