Jak utrzymać produktywność i zaangażowanie w pracy biurowej w okresie letnim

image

Cieplejsza pogoda ma głęboki wpływ na Wielką Brytanię; nasze koleje przestają działać, a nasze drogi mają potencjał, by dosłownie się stopić. Jednak dla mieszkańców Wielkiej Brytanii lato to wspaniała rzecz! Udowodniono, że ciepła pogoda poprawia nastroje ludzi i zachęca ich do wyjścia i bycia bardziej towarzyskim. Niestety, te korzyści często nie zawsze przenoszą się na biuro. Ostatnie badanie wykazało, że wydajność w miejscu pracy spada o 20% w okresie letnim. Ponadto stwierdzono, że frekwencja zmniejsza się o 19%, projekty wymagają o 13% więcej czasu, a pracownicy są o 45% bardziej rozproszeni. Żadna z tych statystyk nie jest idealna dla Twojej firmy, więc dziś podzielimy się z Tobą naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi utrzymania zaangażowania i produktywności Twojego biura, nawet w okresie letnich upałów. 

1. Upewnij się, że utrzymujesz niską temperaturę w biurze - ale nie przesadzaj z klimatyzacją

Nieprzyjemne temperatury są jednym z największych czynników, które uniemożliwiają wydajność pracy. Zbyt wysoka temperatura latem może powodować odwodnienie, lekkie upały i bóle głowy - nie wspominając już o znacznie poważniejszych problemach, takich jak udar cieplny czy wyczerpanie cieplne. Upewnienie się, że temperatura, w której pracują pracownicy biurowi, jest neutralna i komfortowa, jest niezbędne, aby mogli oni rzeczywiście pracować. Jednak zbyt wysokie natężenie prądu zmiennego może mieć odwrotny skutek. Podczas gdy praca w wysokiej temperaturze może powodować cierpienie pracowników, praca w niskiej temperaturze jest równie zła! 

2. Zachęcaj swoich pracowników do stałego nawadniania, a jeśli jeszcze tego nie zrobisz, zapewnij im darmową wodę

Efekty odwodnienia nie mogą być przecenione - dla celów zdrowotnych, nie mówiąc już o wydajności miejsca pracy. Skutki odwodnienia obejmują: Zawroty głowy lub lekkie bóle głowy Sucha skóra Senność Te wszystkie objawy odwodnienia będą miały bezpośredni wpływ na wydajność pracy; jeśli Twoi pracownicy są zmęczeni, mają zawroty głowy i cierpią na migreny, jak będą mogli się skoncentrować? Jak mogą się skupić na swojej pracy? Nie mogą - a wydajność Twojej firmy na tym ucierpi. Co gorsza, odwodnienie może w rzeczywistości prowadzić do gorszych, potencjalnych długoterminowych problemów zdrowotnych, takich jak: Urazy cieplne. Problemy z układem moczowym i nerkami. Ataki. Wstrząs małej objętości krwi (wstrząs hipowolemiczny). Jak widać, niezbędne jest zapewnienie pracownikom nawodnienia przez cały dzień. Nie tylko powinieneś zachęcać swoich pracowników do wnoszenia własnej wody, ale także zapewnić bezpłatną, dostępną wodę dla swojego biura. 

3. Elastyczne godziny pracy

Inną możliwą drogą do rozważenia jest wprowadzenie elastycznych godzin pracy. Latem pracownicy zazwyczaj chcą być na słońcu, a nie w biurze, więc wprowadzenie bardziej elastycznych godzin pracy może być najlepszym z obu światów. Wiele firm dostrzega sukces tej taktyki. Pracownicy są bardziej zaangażowani w działalność firmy, ponieważ doceniają elastyczność - i są bardziej produktywni w godzinach pracy. Jak już mówiliśmy na tym blogu, praca w większym wymiarze godzin nie oznacza wykonywania większej ilości pracy - to na tym, jak produktywni są Twoi pracownicy w czasie pracy, na której musisz się skupić. Kilka pomysłów na elastyczną politykę dotyczącą godzin pracy wakacyjnej to m.in: "Wczesny weekend" - w piątki należy pozwolić pracownikom odejść o godzinę wcześniej. Zacznij wcześniej, skończ wcześniej - w lecie może być po prostu coraz cieplej w miarę upływu dnia, więc niektórzy mogą chcieć zacząć wcześnie i spędzać mniej czasu w upale. Opcje pracy w domu (/zdalnie) - na tym blogu omówiliśmy już szczegółowo różne korzyści z pracy w domu (a także wady), ale może to pozwolić pracownikom na pracę z komfortu własnego domu - co jest dużym bonusem w tej często niewygodnej pogodzie. 

4. Zachęcaj do urlopu

Możesz być lekko zaskoczony tą następną wskazówką - staramy się przecież utrzymać Twoich pracowników w pracy i walczyć w dobrej formie. Jednak, jak już mówiliśmy na naszym stanowisku o robieniu przerw w pracy, jedną z najbardziej korzystnych rzeczy dla Twojej produktywności okazuje się nie pracować! Spójrzmy prawdzie w oczy: wszyscy Twoi pracownicy marzą o pełnym wykorzystaniu letnich miesięcy, wyjeżdżając na wakacje i uciekając na plażę. Dlaczego nie zachęcić ich do wyjazdu, aby byli odświeżeni i gotowi do pracy po powrocie do domu? 

5. Kupić wentylatory do biura

Szybki sposób na schłodzenie biura? Spróbuj zainwestować w kilka wentylatorów biurka! Dwa z problemów, które mogą się pojawić, gdy opierasz się na klimatyzacji, aby utrzymać swoje biuro w chłodzie, są takie, że klimatyzacja może być zbyt surowa - i że ktoś zawsze będzie chciał go w innym miejscu. Korzystanie z wentylatorów biurkowych jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu; pracownicy mogą kontrolować, jak gorące lub zimne jest ich otoczenie, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb. 

6. Zachęcanie pracowników do robienia krótkich przerw

Krótkie przerwy w ciągu dnia pracy mogą pomóc pracownikom konsekwentnie pracować wydajnie. W 2008 r. badanie przeprowadzone przez University of Illinois wykazało, że zasoby poznawcze mózgu zmniejszają się po długim okresie skupienia się na jednym zadaniu, co zmniejsza naszą uwagę i utrudnia wydajność. Przerwy działają jak resuscytacja umysłowa i pozwalają nam wrócić do bardziej skoncentrowanej i produktywnej pracy. - Źródło W okresie letnim na pracowników czeka tak wiele rzeczy, które mogą ich rozpraszać - nieznośne ciepło, kłótnie o klimatyzację, wyglądanie przez okno i marzenia o plaży - że jest to nieuniknione. Dlaczego nie pójdziesz z tym do przodu i nie zachęcisz pracowników do robienia potrzebnych im przerw? 

7. Priorytetowa komunikacja i najważniejsza praca rano

Nasza ostatnia wskazówka to skorzystanie z najbardziej produktywnej pory dnia - poranka. Ranki są z reguły najfajniejszą częścią godzin pracy, a Twoi pracownicy nie gotowali w upale przez cały dzień; są to optymalne warunki pracy. Jeśli potrafisz ustalić priorytety zadań i zaplanować najważniejsze z nich na tę porę dnia, najtrudniejszą część zejdziesz z drogi prosto z kija. Mamy nadzieję, że te wskazówki okazały się pomocne i latem tego roku będziesz mógł wdrożyć niektóre z nich w swoim miejscu pracy. Jeśli uważasz, że ten wpis jest przydatny, nie zapomnij się nim podzielić.